Humor

This newspaper is published in Humor category

HUMOR

36,086

Kurt Cobain haberine dair AÇIKLAMA!

Dünden beri gelişen bazı olaylardan sonra bu haberi yapmak istedim. En başından başlayayım.

Ülkede son zamanlarda gelişen olaylardan sonra bir grup, Beren Saati protesto etme amaçlı Aşkı Memnu köşkünün önünde sloganlar atmıştı. Bende bu komik olaya tepki olarak "Kurt Cobain'i Kürt olarak okuyan grup Yaşar Üniversitesi'ne saldırdı" başlıklı parodi bir haber yaptım. Sonuçta Papiroom, her kullanıcının kendi online gazetesini açıp istediği haberleri özgürce yapabildiği bir platform.

Fakat sonrasında hiç beklemediğim bir şekilde haber yayıldı, büyüdü ve Sosyal Medya'nın gündemine oturdu. Facebook'ta ve twitter'da bir çok yerde karşıma çıkar oldu haber. Hatta Twitter'da Yaşar Üniversitesi ve Kurt Cobain bi ara TT'ye kadar çıktı. Gerçekten çok şaşırdım fakat beni şaşırtan haberin bu derece ışık hızı ile büyümesi değil, insanların bu haberi ciddiye almaları oldu.

Öyle ki, bu olayı gerçek sanan çeşitli haber siteleri bile manşetten yayınladılar. Yakalayabildiğim bir tek Posta Gazetesi oldu. O da sonradan kaldırdı zaten haberi. Haber sitelerinde gördüğünüz her habere inanmayın, kaynak verilip verilmediğine bakın.

Basit bir parodi haberin çok farklı yerlere çekilmesinden dolayı haberi tamamen sildim. Fakat şunu söylemeden edemeyeceğim. OKUYUN! Önce adam gibi bir okuyun, enine boyuna okuyun ki bir şeyin gerçek olup olmadığını anlayın. Paintte çizdiğim çizgileri bile farkedemeyecek kadar eksik olmayın. Gerçi sizler de haklısınız. Kendimin yapmış olduğu parody bir haberin bile manşetten veridliğini gördükten sonra insanlara pekte kızmamak lazım. Çünkü onları bu hale getirenlerin, reklam ve rant peşinde koşan gazetelerin olduğunu farkettim. Afedersiniz ama sokayım sizin haberciliğinize.

Son olarak Yaşar Üniversitesi'nin bu haberle hiçbir ilgi ve alakası yoktur. Haber, üniversiteden ve kurumdan tamamen ilgisiz kişiler tarafından yapılmıştır.

Hadi eyvallah.

https://twitter.com/yasarparody

14

12

5

Bu haber, Papiroom üyesi yasarparody tarafından oluşturulmuştur. Papiroom tarafından herhangi bir düzenleme yapılmamıştır. Siz de Papiroom'da kendi gazetenizi oluşturabilir ve içeriklerinizi okurlarınızla buluşturabilirsiniz.

COMMENTS
POPULAR NEWS

...