Daily

This newspaper is published in Daily category

DAILY

935

SATIN ALINMIŞ CÜMLELER

SATIN ALINMIŞ CÜMLELER

Öncelikle yıllar önce Adana Derbisindeki pankartımızı yayınlarken slogan olarak kullandığımız, Türk filmlerine misafir olan ‘’Restine Rest’’ mesajıyla yazıma başlamak istiyorum.

Sizin için Adanaspor haftasonu eğlencesiyken yıllar önce bu armayı anası babası gibi sevenlere ‘’14-15 yaşındaki çocuklar’’ dediğiniz yetmedi, şimdi de bilmem kaç senedir tek deplasman kaçırmamış, senin cepçi başkanın, ruhsuz futbolcun, küfürbaz yöneticin için değil, o armanda saklı olan kudrete dayanamayıp akdenizden karadenize, egeden doğuya, marmaraya, iç anadoluya resmen yıkıla yıkıla gitmiş, senin övünmek için profiline koyduğun pankarttaki her bir boyaya fırçayı kendisi vurmuş, tribünün güneyinden aniden bir ses geldiğinde senin kafanı güneye çevirmene neden olmuş, sanmıyorum ama maçını rahat koltuklarda izlerken ağzına takılan bestenin sahipleri, EMİNİM Kİ SENDEN ÇOK DAHA ADANASPOR’LU ve SENDEN ÇOK DAHA YÜREKLİ, bu hayatta Adanaspordan başka kaybedeceği bir şey olmayıp siz omurgasızlar gibi başkana değil Adanaspor’a biat eden adamlara çıkıpta camiada yeni ortaya çıkan gençler demen senin bu klup içindeki görevini ve Refik Gül ile sadece soyadı benzerliğinizin olduğunu ortaya çıkarıyor.

Ki; Hepimiz Anadolu’nun bağrından kopmuş ve işçinin emekçinin çocuklarıyken, haftasonu maça çocuğuyla gelebilmek için bir hafta para biriktiren ADAMA çıkıp onun görevi evine anasına babasına ekmek götürmek diyen sen ve Adanaspor bizim anamız babamız değil mi ? diyen Refik Gül sizin ve bizim aramızdaki farkı gözler önüne zaten seriyor.

Sona gelirken; Siz hayatı boyunca yanlışa yanlış diyememiş, doğrunun üstünü biat uğruna kapatmış, kendi fikri olmayıp başkasının kalemi olmuş, satın alınmış cümlelerle yaşayan, haklının değil güçlünün yanında olan, inandığı şeylerin kendisi gibi sadece bir insan olduğu, sözde kravatlı bizim gözümüzde vücudunda tek bir kemik olmayan, omurgasız kişi veya kişiler..

Üzgünüz ama ‘’Hayat dik bir yokuştu ve bizler Adanasporluyduk’’ sözümüzde sizi hesaba katmamıştık.

Kredisi bitmiş saygılarımla..

CENK AKARPINAR

0

0

0

Bu haber, Papiroom üyesi cenkakarpinar tarafından oluşturulmuştur. Papiroom tarafından herhangi bir düzenleme yapılmamıştır. Siz de Papiroom'da kendi gazetenizi oluşturabilir ve içeriklerinizi okurlarınızla buluşturabilirsiniz.

COMMENTS
POPULAR NEWS

Sevgili Papiroom okurları ŞİRİN POLAT YERÇEKİMSİZ MEVZULAR çok sevdiğim kıymet verdiğim bir